Vzdelávanie

 

Mestský úrad Nové Zámky, prednosta

Školenie Bezpečnostné minimum používateľa IT v podaní Ing. Jaroslava Ostera z firmy Info consult s.r.o. Lučenec by malo byť základným školením pre každého zamestnanca a užívateľa firemných informačných systémov. Obsahuje presne tie informácie, ktoré by mal mať každý zamestnanec pre zodpovednú prácu s výpočtovou technikou. Školenie obsahuje nie len základy informačnej bezpečnosti, ochrany osobných údajov, ale aj informácie o právnych normách upravujúcich túto problematiku. A nakoľko výpočtová technika veľmi rýchlo napreduje a ľudia zabúdajú, toto školenie by sa malo periodicky opakovať, za efektívne považujem každé 2 roky.

 

Prínos tohto školenia pre náš mestský úrad bol v tom, že zamestnanci pochopili nutnosť bezpečnostných opatrení, ktoré sú aplikované vnútornou smernicou a očakávame, že sa budú správať pri používaní výpočtovej techniky a internetu zodpovednejšie, čo povedie na jednej strane k vyššej bezpečnosti celého informačného systému a na strane druhej k lepšiemu využívaniu pracovnej doby.

 

Naším zámerom je v určitom časovom odstupe vyhodnotiť dopad tohto školenia na dodržiavanie vnútorných smerníc a podobné školenie periodicky opakovať.

 

Toto školenie môžeme každému len odporučiť.

 

Ing.Peter Ágh, prednosta Mestského úradu

 

NÚTPCHaHCH Vyšné Hágy, hlavný informatik

"Stručne: Vynikajúce"


 

Šrobárov ústav DTaRCH, n.o. Dolný Smokovec, manažér pre kvalitu

"Prednáška na tému Bezpečnostného minima IT bola na takej profesionálnej úrovni, že naše zariadenie sa rozhodlo pokračovať v spolupráci s firmou Info consult na poli bezpečnostnej politiky aj naďalej."


 

Mesto Nová Dubnica - Mestská polícia, náčelník MsP

"Školenie Bezpečnostné minimum používateľa IT (Kriminalita v IT) bolo vykonané pre deti základných škôl, s kladným ohlasom ako u detí, tak i u pedagógov škôl."

Novodubnické zvesti, 7/2009

BESEDA - POČÍTAČOVÁ KRIMINALITA

Počítačová kriminalita a trestno-právna zodpovednosť - aktuálna téma, ktorá oslovila aj novodubnických žiakov. 23. júna mestská polícia v spolupráci s firmou Info consult, s.r.o. Lučenec usporiadala besedu na túto tému. Pre veľký záujem sa vytvorili dve skupiny po 250 žiakov 6. - 9. ročníka zo všetkých základných škôl v meste. Prednášajúci Ing. Oster - súdny znalec v oblasti výpočtovej techniky žiakom jednoduchým a pútavým spôsobom opísal riziká, ktoré číhajú na nás užívateľov internetu a výpočtovej techniky. Z množstva otázok, ktoré žiaci dávali prednášajúcemu môžme usúdiť, že prednáška mala pozitívny ohlas. Polícia zaznamenala už aj prvý prípad vydierania cez internet.

Róbert Brezina, zástupca náčelníka MsP


 

Daňové riaditeľstvo Slovenskej republiky, manažér bezpečnosti

"Školenia boli veľmi pútavé, fundované, podložené zaujímavými príkladmi z odbornej praxe školiteľa a boli prínosom vo zvyšovaní bezpečnostného povedomia zamestnancov daňových orgánov Slovenskej republiky."


 

Fakultná nemocnica Trenčín, vedúci oddelenia IT

"Seminár prispel k rozšíreniu všeobecných vedomostí o hrozbách pre bezpečnosť IT a možnostiach ochrany pred nimi. Upozornil našich zamestnancov na niektoré zaužívané chyby a zvyky, ktoré môžu mať nepríjemné následky."


 

VSE IT Košice, konateľ spoločnosti

"...sa úspešne podieľal v rámci implementácie projektu SecPol2 ako školiteľ Bezpečnostného minima pracovníkov oddelenia Prevádzky IT, ktoré zodpovedá za správu operačných a databázových systémov spoločnosti Východoslovenská energetika a.s., ktorá pôsobí v skupine RWE Group. Spolupráca prebiehala na vysokej profesionálnej úrovni, pri dôslednom dodržiavaní stanovených termínov rozsahu a kvality."


 

MADACOM a.s. Liptovský Hrádok, riaditeľ divízie IT

"...je nevyhnutnosťou, aby bol o spomínaných problémoch pravidelne informovaný manažment, ktorý nesie zodpovednosť za vytvorenie a udržiavanie bezpečnostnej politiky a s ňou súvisiacich smerníc..."

"...som presvedčený, že podobné semináre by sa mali stať pravidelnosťou. Myslím si, že nie len v prípade našej spoločnosti, ale aj mnohých iných, je povinnosťou manažérov semináre s podobnou tematikou navštevovať minimálne dvakrát ročne."


 

Úrad priemyselného vlastníctva SR Banská Bystrica, špecialista vzdelávania

"...na základe spätnej väzby od účastníkov seminára boli získané informácie považované za prínosné v práci zamestnancov úradu."


 

Fakultná nemocnica Prešov, vedúci odboru IT

"...ako školiteľ Bezpečnostného minima pre vedúcich zamestnancov odviedol výkon na vysokej profesionálnej úrovni."


 

Nemocnica s poliklinikou Prievidza pracovisko Bojnice, riaditeľ NsP

"...spätnou informáciou sme od účastníkov prednášok dostali pozitívne hodnotenie obsahu a formy vysoko profesionálnej prezentácie poznatkov, ktoré budú pre našich ľudí nápomocné pri práci s IT."
"...aj naďalej budeme v problematike vzdelávania užívateľov IT v našej nemocnici úzko spolupracovať."


 

VB Leasing SK s.r.o. Bratislava, IT manažér

"Školenie v sebe zahŕňalo aj informácie z internej koncernovej smernice. Vysvetlenie princípov bezpečnosti bolo vhodne doplňované príkladmi z reálneho života."

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie