Prevencia IT kriminality

výber referenčných názorov z aktivít realizovaných v oblasti prevencie IT kriminality a zvyšovania bezpečnostného povedomia

 


"Vysoká odbornosť, zanietenie žiakov v následných diskusiách k jednotlivým témam a rad nadväzujúcich aktivít k danej problematike, ako aj pokračujúca spolupráca jasne poukázali správnosť rozhodnutia vedenia školy opakovane pozvať prednášajúceho na pôdu našej školy. V tejto tendencii hodláme po prvotných skúsenostiach pokračovať a na základe vlastnej skúsenosti odporúčame."   RNDr.Vladimír Fekiač

   referenčný list

 


 

"Dôvodom spokojnosti je vysoká fundovanosť a profesionalita v oblasti vzdelávania našich žiakov a prevencie IT kriminality ."  

 PaedDr. Elena Melicherová, riaditeľka školy 

   referenčný list

 


vždy usmiaty Miloš Bélik, učiteľ matematiky, Bratislava, osobnosť známa z televíznej relácie 9.A

" Počúvateľný, zaujímavý, chytľavý...ak by som musel charakterizovať moju skúsenosť s pánom Osterom a jeho prejavom, napadli by ma tieto slová.

Málokedy si robím poznámky z prednášok. Ujo Jaro mi ani šancu nedal. Od prvých minút som sa ponoril do príbehu, z ktorého som sa nechtiac musel prebrať po takmer dvoch hodinách. Bol som natoľko očarený spôsobom prednesu a zamysleniahodnými vedomosťami, že po návrate na "kmeňovú školu" som sa hral na chlapíka, čo sa rozumie IT hrozbám a kriminalite ako on. A deti to brali. Ale ja viem, že som to len hral. Ten skutočný mág, verím, k našim deťom ešte len zablúdi. Tešíme sa.  Jarko, vďaka."
 


 Jaroslav Šindler, koordinátor  Pil CoE  http://www.jardasindler.cz/

"Učíme děti, žáky i kolegy používat spousty novinek z oblasti informačních a telekomunikačních technologií. Seznamujeme se denně s novými aplikacemi, technickými vymoženostmi a funkcionalitami sociálních sítí. Málokdy však myslíme i na druhou stranu věci.

Technologie nejsou jen užitečné, ale při nesprávném používání mohou skrývat mnohá nebezpečí. Zejména naši žáci a studenti mají k technickým vymoženostem blízko a jsou jim přirozeností. Naučí se je velmi rychle ovládat. Ale neznají a nevnímají potenciální rizika v této oblasti.

Cílem série přednášek Jaroslava Ostera s tematikou prevence bezpečnostních rizik, kriminality na internetu a řešení problémů při používání technologií, je seznámit pedagogy s touto oblastí. Na jednoduchých a hlavně reálných příkladech ze života bezpečnostního experta demonstruje, jak záludné mohou být technologie a jak snadno se můžeme při jejich využívání dostat do nesnází.
 

Zajímavé a důležité informace můžete získat síti Facebook ve skupině Prevence IT kriminality, bezpečnost (https://www.facebook.com/groups/199934966792706/ ).  Nezapomínejte své žáky učit používat ICT (IKT) technologie bezpečně a v intencích zákonných i společenských norem."
 

 


 Základná škola Nižný Klátov

".... V rámci prevencie IT kriminality budeme Vašu činnosť propagovať a odporúčať aj do budúcnosti a preto Vás znova radi u nás privítame, dúfame však, že aj za prítomnosti rodičov. Môžete teda tento ďakovný list považovať aj za pozvanie na ďalšiu besedu. "

Mgr.Anna Hudáková, riaditeľka ZŠ

   referenčný list

  


 Základná škola Ladislava Novomeského Lučenec

".... činnosť sa už zapísala do povedomia škôl, obyvateľov mesta ako aj rôznych spoločenských organizácií a združení."

Mgr.Jana Dudášová, riaditeľka ZŠ

   referenčný list

  


 Klub moderných učiteľov PRIMAKLUB Košice

".... odborné, aktualizované a vhodne doplnené príkladmi z reálneho života, rozhodne patria do školského prostredia. Mali by byť povinné. Ako pre pedagógov, ktorým samovzdelávanie je zdá sa jedinou cestou k získaniu aktuálnych informácií v danej oblasti, tak aj pre deti."

Ibolya Straussová, vedúca PRIMAklubu

   referenčný list

  


 Gymnázium Tomáša Akvinského Košice

"Odozvy na prednášku od účastníkov boli veľmi priaznivé. Veľa učiteľov prejavilo záujem o prednášky Ing. Ostera a v budúcnosti plánujú pozvať tohto odborníka na svoje školy"

Ing.Kvetoslava Danková, vedúca KMU pri GTA Košice

   referenčný list

 


 

"Školenie Bezpečnostné minimum používateľa IT (Kriminalita v IT) bolo vykonané pre deti základných škôl, s kladným ohlasom ako u detí, tak i u pedagógov škôl."

 BESEDA - POČÍTAČOVÁ KRIMINALITA

Počítačová kriminalita a trestno-právna zodpovednosť - aktuálna téma, ktorá oslovila aj novodubnických žiakov. 23. júna mestská polícia v spolupráci s firmou Info consult, s.r.o. Lučenec usporiadala besedu na túto tému. Pre veľký záujem sa vytvorili dve skupiny po 250 žiakov 6. - 9. ročníka zo všetkých základných škôl v meste. Prednášajúci Ing. Oster - súdny znalec v oblasti výpočtovej techniky žiakom jednoduchým a pútavým spôsobom opísal riziká, ktoré číhajú na nás užívateľov internetu a výpočtovej techniky. Z množstva otázok, ktoré žiaci dávali prednášajúcemu môžme usúdiť, že prednáška mala pozitívny ohlas. Polícia zaznamenala už aj prvý prípad vydierania cez internet.

Róbert Brezina, zástupca náčelníka MsP

 


  Ocenenie Komisie prevencie pri MÚ v Lučenci, ktorej sme kreujúcimi a aktívnymi členmi.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie