Vrátenie tovaru do 14 dní

Poučenie o uplatnení práva spotrebiteľa na odstúpenie od zmluvy


Odstúpenie od zmluvy
Odstúpiť je možné od zmlúv uzavretých na diaľku prostredníctvom webového portálu www.infoconsult.sk a následným doručením objednanou prepravnou službou. 

Právo odstúpiť od zmluvy do 14 dní majú spotrebitelia, tj. fyzické osoby nepodnikatelia (objednávky bez vyplneného IČO).

 

Používanie tovaru
Funkčnosť tovaru môžete vyskúšať tak, ako by ste to urobili priamo v kamennej predajni. Pri zaobchádzaní s tovarom nad tento rámec (hlavne jeho znečistenie, poškodenie, namočenie, použitie na tele) Vám budú pri vrátení účtované náklady na uvedenie tovaru do pôvodného stavu.

Odporúčame Vám dodržiavať tieto zásady:

 • Ponechajte si všetky obalové materiály k tovaru, aby ste ho vedeli vrátiť nepoškodený a kompletný.
 • Neodstraňujte ochranné fólie, aby ste predišli zbytočnému poškodeniu.
 • Vyskúšajte základnú funkčnosť tovaru bez jeho znečistenia, namočenia alebo hygienického znehodnotenia. To znamená výrobok vizuálne skontrolovať a spustiť bez kontaktu s telom alebo akýmikoľvek látkami a materiálmi – napr. vodou, potravinami, nápojmi, čistiacimi prostriedkami, pracími prostriedkami, bielizňou, benzínom, naftou, olejom, trávou, maltou, drevom, murivom, podlahou, kobercom, prachom, hlinou, blatom a podobne. To znamená rovnako, ako by ste výrobok skúšali pri nákupe v kamennej predajni.
 • Vyskúšajte základnú funkčnosť tovaru bez znehodnotenia spotrebného materiálu. Napríklad bez rozbaľovania a používania filtrov, tonerov, cartridgeov a ďalších spotrebných materiálov.
 • Vyskúšajte základnú funkčnosť tovaru bez jeho registrácie v systémoch výrobcov.
 • Pri vracaní tovaru ho riadne zabaľte, aby nedošlo k poškodeniu počas prepravy. Náklady na opravu nevhodne zabaleného tovaru poškodeného počas prepravy znáša spotrebiteľ.

 

Postup vrátenia

 • informujte nás o odstúpení od zmluvy 
  • listom zaslaným na adresu sídla spoločnosti Info consult alebo
  • e-mailom na adresu sales@infoconsult.sk alebo
  • využiť môžete aj nami pripravený vzorový formulár, ktorý si stiahnete tu
  • informáciu o odstúpení od zmluvy telefonicky budete musieť potvrdiť niektorým z vyššie uvedených foriem
 • počkajte na inštrukcie k vráteniu tovaru, ktoré Vám bude doručené spôsobom akým ste doručili informáciu o odstúpení od zmluvy
 • tovar pri odosielaní riadne zabalte, aby nedošlo k poškodeniu počas prepravy. Náklady na opravu nevhodne zabaleného tovaru poškodeného počas prepravy znáša spotrebiteľV prípade, že dôjde k zníženiu hodnoty tovaru v dôsledku zaobchádzania s ním v rozpore s bodom 2, budeme Vám účtovať náklady na uvedenie výrobku do pôvodného stavu.

Lehota na odstúpenie od zmluvy je zachovaná, ak zašlete oznámenie o uplatnení práva na odstúpenie od zmluvy pred tým, ako uplynie lehota na odstúpenie od zmluvy.

 

Právo na odstúpenie od zmluvy
Máte právo odstúpiť od zmluvy bez uvedenia dôvodu v lehote 14 dní.

Lehota na odstúpenie od zmluvy uplynie:

 • po 14 dňoch odo dňa uzavretia zmluvy v prípade zmluvy o službách alebo zmluvy o poskytovaní elektronického obsahu nedodávaného na hmotnom nosiči,
 • po 14 dňoch odo dňa keď Vy alebo Vami určená tretia osoba s výnimkou dopravcu prevezmete tovar v prípade zmluvy, predmetom ktorej je predaj tovaru,
 • po 14 dňoch odo dňa keď Vy alebo Vami určená tretia osoba s výnimkou dopravcu prevezmete tovar, ktorý bol dodaný ako posledný, ak sa tovary objednané spotrebiteľom v jednej objednávke dodávajú oddelene,
 • po 14 dňoch odo dňa keď Vy alebo Vami určená tretia osoba s výnimkou dopravcu prevezmete posledný diel alebo kus, ak sa dodáva tovar pozostávajúci z viacerých dielov alebo kusov,
 • po 14 dňoch odo dňa keď Vy alebo Vami určená tretia osoba s výnimkou dopravcu prevezmete prvý dodaný tovar, ak sa tovar dodáva opakovane počas vymedzeného obdobia.

 

Dôsledky odstúpenia od zmluvy
Po odstúpení od zmluvy Vám vrátime všetky platby, ktoré ste uhradili v súvislosti s uzavretím zmluvy, najmä kúpnu cenu vrátane nákladov na doručenie tovaru k Vám. To sa nevzťahuje na dodatočné náklady, ak ste si zvolili iný druh doručenia, ako je najlacnejší bežný spôsob doručenia, ktorý ponúkame. Platby Vám budú vrátené bez zbytočného odkladu, najneskôr do 14 dní odo dňa, keď nám bude doručené Vaše oznámenie o odstúpení od tejto zmluvy. Platba za zakúpený tovar Vám bude uhradená až po doručení vráteného tovaru späť na našu adresu alebo kým nepreukážete zaslanie tovaru späť na našu adresu, ibaže Vám bude navrhnuté, že si tovar vyzdvihneme osobne alebo prostredníctvom nami poverenej osoby. Vrátenie platieb bude uskutočnené rovnakým spôsobom, aký ste použili pri Vašej platbe, ak ste výslovne nesúhlasili s iným spôsobom platby, a to bez účtovania akýchkoľvek ďalších poplatkov. V prípade platby na dobierku bude úhrada uskutočnená prevodom na účet.

Zašlite nám tovar späť alebo ho prineste na našu adresu (po predchádzajúcej dohode) bezodkladne, najneskôr však do 14 dní odo dňa uplatnenia práva na odstúpenie od zmluvy. Lehota sa považuje za zachovanú, ak tovar odošlete späť pred uplynutím 14-dňovej lehoty. Priame náklady na vrátenie tovaru znášate Vy.

Zodpovedáte za akékoľvek zníženie hodnoty tovaru v dôsledku zaobchádzania s ním iným spôsobom, než aký je potrebný na zistenie povahy, vlastností a funkčnosti tovaru (teda iným spôsobom, ako je obvyklý pri nákupe v kamennej predajni).

Ak ste požiadali o začatie poskytovania služieb počas lehoty na odstúpenie od zmluvy, máte povinnosť uhradiť nám cenu za skutočne poskytnuté plnenia do dňa, kedy ste nám oznámili Vaše rozhodnutie odstúpiť od tejto zmluvy.

 

posledná aktualizácia: 1.augusta 2020

 

 

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie