SafeNet eToken PASS (pôvodne eToken 3000)

SafeNet eToken PASS (pôvodne eToken 3000)

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

Bezpečný a spoľahlivý OTP (One-Time Password) token s životnosťou až 7 rokov!

Výrobca: GEMALTO

Výhodou je extrémna portabilita (žiadne fyzické obmedzenie rozhraním počítača) a podpora OATH-compliant OTP algoritmov. Je dodávaný vo variantách Time-sync a Event-sync. eToken 3000 môže byť používaný ako samostatne (napr. Datové schránky - ČR), tak v rámci riešenia identity managementu SafeNet Authentication Management a SafeWord.

 

OTP token je zariadenie, ktoré, generuje na základe určitých algoritmov jednorázové heslá pre prihlasovanie k WEB, VPN a ďalším službám. Jednorázové heslá sú generované z hodnoty tajného kľúča a premennej hodnoty. Tajný kľúč pozná len používateľ (je zavedené napevno v tokene) a aplikácia, ktorá vykonáva autentifikáciu. Premenná hodnota je závislá buď od času generovania OTP OTP (algoritmy TOTP) alebo na počítadle stlačení tlačítka na tokene (HOTP).

 

Typické použitie

  • bezpečné prihlásenie k webovým stránkam
  • VPN
  • on-line bankovníctvo
  • prístup k dátam odkiaľkoľvek

 

 

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby.  Viac info