SafeNet eToken 5300 MICRO

SafeNet eToken 5300 MICRO

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

NOVINKA

SafeNet (Thales) eToken 5300, MICRO, PIN+Touch Sense, FIPS140-2 Level 2

42,55 €

51,06 € s DPH

Výrobca: THALES

Safenet (Thales) eToken 5300 je nový prenosný trojfaktorový USB PKI autentifikátor s pokročilou technológiou inteligentných kariet a detekciou prítomnosti (ľudský dotyk). Umožňuje pokročilé aplikácie založené na certifikátoch, ako je digitálny podpis a autentifikácia .

Ponúka sa v dvoch dostupných prevedeniach:

 • eToken 5300 Mini
 • eToken 5300 Micro

 

Nové riešenie, ktoré do indentifikácie v porovnaní s ostatnými tokenmi (čipovými kartami) prináša tretí faktor autentifikácie (3FA) - kedy je nutná skutočná fyzická prístomnosť používateľa. 

1. vlastníctvo predmetu (tokenu)

2. znalosť bezpečnostného prvku (PIN)

3. overenie prítomnosti (dotknutie používateľa tokenu)

eToken 5300 disponuje podporou algoritmov ECC, RSA implementovaných priamo v hardvéri tokenu, pamäťou 80kB a je použitelný pre všetky bežné kryptografické procesy. Samozrejmosťou je podpora širokého spektra operačných systémov (Win, Mac, Linux).

Predmetný USB token je vybavený kontaktnou dotykovou ploškou - používateľa, ktorý chce napríklad elektronicky podpísať  odosielaný e-mail, pripojí token k USB portu a zadá PIN pre spríástupnenie svojho šifrovacieho kľúča. Následne sa musí do 30 sekúnd po zadaní PIN zpřístupnění svého šifrovacího klíče v tokenu. Navíc se musí do 30 sekund po zadání PINu dotknúť kontaktnej plošky na tokene - čím verifikuje svoju fyzickú prítomnosť. Po vypršaní 30 sekúnd bez overenia je operácia zrušená.

Vlastnosti a použitie:

 • prvý skutočne 3FA USB token na trhu
 • certifikácia FIPS 140-2
 • zvýšená odolnosť proti vode: IP X7 – IEC 529
 • digitálny podpis dokumentov a e-mailov
 • generovanie a ukladanie kľúčov, hesiel a digitálnych certifikátov 
 • hardvérové šifrovanie pomocou symetrických symetrických (AES 128/192/256 bit, 3DES - Triple DES) a asymetrických algoritmov (RSA: 2048-bit, Elliptic curves: P-256, P-384)
 • Windows logon, autentifikácia a prístup do aplikácií VPN, SSL
 • on-line bankovníctvo, Public Key Infrastructure (PKI)
 • Single Sign-On

 

 

 

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Alternatívne produkty

Prihlásenie

Na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby.  Viac info