03
Apríl
2020

Vyradené počítače, pevné disky a iné médiá ako rizikový faktor?

Pridané: 3.4.2020 15:21:59 Počet zobrazení: 673

Vyradené počítače, pevné disky a iné médiá ako rizikový faktor? Vyradené pevné disky či už ako súčasť počítačových zostáv alebo ako samostané médiá, ale aj ďalšie pamäťové jednotky (USB kľúče, externé disky) sú zásadným a značne podceňovaným rizikovým kanálom úniku dát.

Späť na príspevok Nový komentár

Komentáre

Dokumentácia

Jozo, 6.4.2020 07:56:23

O vyraďovaní techniky musí existovať nejaká dokumentácia potvrdzujúca likvidáciu osobných údajov:

Re: Dokumentácia

Jaroslav Oster, 6.4.2020 08:03:50

Dôležitým faktorom, ktorý tu musíme brať do úvahy je preukaznosť. Dokumentácia vo forme zápisu, protokolu či inej formy zavedenej v konkrétnej organizácií je prirodzenou súčasťou riadiacich procesov a teda dokumentácia preukazujúca akým spôsobom bolo zariadenie vyradené, zlikvidované alebo prevedené na tretí subjekt vrátane spôsobu zabezpečenia dôvernosti dát uložených na tomto zariadení musí existovať. Pritom nezabudnite, že v rámci organizácie je počítač účtovne zaradený ako majetok a na jeho vyradenie sa vzťahujú isté zákonné požiadavky. Ideálne je však tento proces spojiť do jedného.

Tlačiarne

marek, 31.8.2020 14:02:44

Tlačiarne majú veľmi často nešifrovaný, alebo slabo šifrovaný diak, na ktorom sa ukladajú tlačené súbory. Preto je nevyhnutné mať zdokumentovaný proces na riadenie výmeny tlačiarní, i ch opravy a samozrejme výmenu samotných diskov. V poslednej dobe je trend, tieto disky do tlačiarní nedávať a poskytovať službu výlučne sieťovo. Avšak sále zostáva problém: kontrola prístupov na tlačových serveroch super používateľmi (či to vôbec niekto kontroluj ea ako) a kontrola zopakovania tlačenia posledných dokumentov z vyrovnávacej pamäte.

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto internetová stránka používa technológiu cookies.  Viac info