16
Február
2021

Vyradené počítače, pevné disky a iné médiá ako rizikový faktor?

Pridané: 16.2.2021 09:09:00 Počet zobrazení: 2668

Vyradené počítače, pevné disky a iné médiá ako rizikový faktor? (aktualizovaný príspevok) Vyradené pevné disky či už ako súčasť počítačových zostáv, notebookov alebo ako samostané médiá, ale aj ďalšie pamäťové jednotky (USB kľúče, externé disky) sú zásadným a značne podceňovaným rizikovým kanálom úniku dát.

Späť na príspevok Nový komentár

Komentáre

Dokumentácia

Jozo, 6.4.2020 07:56:23

O vyraďovaní techniky musí existovať nejaká dokumentácia potvrdzujúca likvidáciu osobných údajov:

Re: Dokumentácia

Jaroslav Oster, 6.4.2020 08:03:50

Dôležitým faktorom, ktorý tu musíme brať do úvahy je preukaznosť. Dokumentácia vo forme zápisu, protokolu či inej formy zavedenej v konkrétnej organizácií je prirodzenou súčasťou riadiacich procesov a teda dokumentácia preukazujúca akým spôsobom bolo zariadenie vyradené, zlikvidované alebo prevedené na tretí subjekt vrátane spôsobu zabezpečenia dôvernosti dát uložených na tomto zariadení musí existovať. Pritom nezabudnite, že v rámci organizácie je počítač účtovne zaradený ako majetok a na jeho vyradenie sa vzťahujú isté zákonné požiadavky. Ideálne je však tento proces spojiť do jedného.

Tlačiarne

marek, 31.8.2020 14:02:44

Tlačiarne majú veľmi často nešifrovaný, alebo slabo šifrovaný diak, na ktorom sa ukladajú tlačené súbory. Preto je nevyhnutné mať zdokumentovaný proces na riadenie výmeny tlačiarní, i ch opravy a samozrejme výmenu samotných diskov. V poslednej dobe je trend, tieto disky do tlačiarní nedávať a poskytovať službu výlučne sieťovo. Avšak sále zostáva problém: kontrola prístupov na tlačových serveroch super používateľmi (či to vôbec niekto kontroluj ea ako) a kontrola zopakovania tlačenia posledných dokumentov z vyrovnávacej pamäte.

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie