16
Február
2021

Vyradené počítače, pevné disky a iné médiá ako rizikový faktor?

Pridané: 16.2.2021 09:09:00 Počet zobrazení: 1236

Vyradené počítače, pevné disky a iné médiá ako rizikový faktor? (aktualizovaný príspevok) Vyradené pevné disky či už ako súčasť počítačových zostáv, notebookov alebo ako samostané médiá, ale aj ďalšie pamäťové jednotky (USB kľúče, externé disky) sú zásadným a značne podceňovaným rizikovým kanálom úniku dát.

Späť na príspevok Nový komentár

Komentáre

Dokumentácia

Jozo, 6.4.2020 07:56:23

O vyraďovaní techniky musí existovať nejaká dokumentácia potvrdzujúca likvidáciu osobných údajov:

Re: Dokumentácia

Jaroslav Oster, 6.4.2020 08:03:50

Dôležitým faktorom, ktorý tu musíme brať do úvahy je preukaznosť. Dokumentácia vo forme zápisu, protokolu či inej formy zavedenej v konkrétnej organizácií je prirodzenou súčasťou riadiacich procesov a teda dokumentácia preukazujúca akým spôsobom bolo zariadenie vyradené, zlikvidované alebo prevedené na tretí subjekt vrátane spôsobu zabezpečenia dôvernosti dát uložených na tomto zariadení musí existovať. Pritom nezabudnite, že v rámci organizácie je počítač účtovne zaradený ako majetok a na jeho vyradenie sa vzťahujú isté zákonné požiadavky. Ideálne je však tento proces spojiť do jedného.

Tlačiarne

marek, 31.8.2020 14:02:44

Tlačiarne majú veľmi často nešifrovaný, alebo slabo šifrovaný diak, na ktorom sa ukladajú tlačené súbory. Preto je nevyhnutné mať zdokumentovaný proces na riadenie výmeny tlačiarní, i ch opravy a samozrejme výmenu samotných diskov. V poslednej dobe je trend, tieto disky do tlačiarní nedávať a poskytovať službu výlučne sieťovo. Avšak sále zostáva problém: kontrola prístupov na tlačových serveroch super používateľmi (či to vôbec niekto kontroluj ea ako) a kontrola zopakovania tlačenia posledných dokumentov z vyrovnávacej pamäte.

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby.  Viac info