OVM

Čipové karty pre mandátny certifikát

Čipové karty pre mandátny certifikát

Ak ste orgán verejnej moci (OVM) = riaditeľ školy, obec - starosta obce, prípadne iná osoba, oprávnená podpisovať za inštitúciu úradné dokumenty a riešite otázku elektronického podpisovania, pripravili sme pre Vás stručnú informáciu čo k tomu budete potrebovať po technickej stránke.

Na vydanie mandátneho certifikátu, ktorý poskytuje NASES (Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby) si potrebujete obstarať čipovú kartu a ak nemáte, tak aj čítačku čipových kariet.

Čipovú kartu 

pre potreby mandátneho certifikátu potrebujete kartu s typovým označením iDPrime 940 a to v prevedení FULLSIZE karty alebo SIM karty (podľa toho aký typ čítačky ste používali doteraz)reálne pre svoju prácu potrebujete minimálne nasledovný počet čipových kariet.

 

 Osoba  Počet kariet 
štatutár (riaditeľ školy/ starosta)          1
zástupca 1
ďalšie oprávnené osoby    podľa potreby   

 

 

 

 

Čítačku čipových kariet

ideálne pre každého používateľa používajúceho čipovú kartu na svojom pracovnom počítači vlastná čítačka kariet - na výber máte dnes niekoľko modelov kompatibilných a odskúšaných v praxi

  • model CT30/CT31 poznáte ako čítačku vydávanú k občianskym preukazom 
  • robustnejší model CT40 je odolnejší a za malý cenový rozdiel máte možnosť získať elegantnú čítačku
  • alebo čítačku K30 určenú pre prácu so SIM kartami

 

Obslužný softvér pre čipové karty

K čipovým kartám MD940 je dodávaný aplikačný softvér SAC určený na prácu s čipovými kartami. Tento je už licencovaný priamo s čipovými kartami a teda nie je potrebné dokupovať žiadne ďalšie aplikácie.

Aplikáciu SAC si môžete stiahnuť z linku ktorý Vám bude oznámený pri kúpe karty.

prihlasovacie parametre meno/heslo nájdete v licenčnom certifikáte, ktorý pri zakúpení kariet obdržíte e-mailom spolu s ďalšími informáciami (dokumentáciou) pre Vášho technika.

 

pre zjednodušenie orientácie sme pre Vás nižšie nalinkovali priamo špecifikácie jednotlivých zariadení s priamou možnosťou objednania.

 

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie