OVM

Čipové karty pre mandátny certifikát

Čipové karty pre mandátny certifikát

Ak ste orgán verejnej moci (OVM) = riaditeľ školy, obec - starosta obce, prípadne iná osoba, oprávnená podpisovať za inštitúciu úradné dokumenty a riešite otázku elektronického podpisovania, pripravili sme pre Vás stručnú informáciu čo k tomu budete potrebovať po technickej stránke.

Na vydanie mandátneho certifikátu, ktorý poskytuje NASES (Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby) si potrebujete obstarať čipovú kartu a ak nemáte, tak aj čítačku čipových kariet.

Čipovú kartu 

pre potreby mandátneho certifikátu potrebujete kartu s typovým označením iDPrime MD940 - reálne pre svoju prácu potrebujete minimálne nasledovný počet čipových kariet.

 

 Osoba  Počet kariet 
 štatutár (riaditeľ školy/ starosta)          1
 zástupca 1
ďalšie oprávnené osoby    podľa potreby   

 

 

 

 

Čítačku čipových kariet

ideálne pre každého používateľa používajúceho čipovú kartu na svojom pracovnom počítači vlastná čítačka kariet - na výber máte dnes niekoľko modelov kompatibilných a odskúšaných v praxi

  • model CT30/CT31 poznáte ako čítačku vydávanú k občianskym preukazom 
  • robustnejší model CT40 je odolnejší a za malý cenový rozdiel máte možnosť získať elegantnú čítačku

 

Obslužný softvér pre čipové karty

K čipovým kartám MD940 je dodávaný aplikačný softvér SAC určený na prácu s čipovými kartami. Tento je už licencovaný priamo s čipovými kartami a teda nie je potrebné dokupovať žiadne ďalšie aplikácie.

Aplikáciu SAC si môžete stiahnuť z linku:  www.askon.cz/AI-220331/ 

prihlasovacie parametre meno/heslo nájdete v licenčnom certifikáte, ktorý pri zakúpení kariet obdržíte e-mailom spolu s ďalšími informáciami (dokumentáciou) pre Vášho technika.

 

pre zjednodušenie orientácie sme pre Vás nižšie nalinkovali priamo špecifikácie jednotlivých zariadení s priamou možnosťou objednania.

 

 

Prihlásenie

Na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby.  Viac info